Серія А. Лаціо забиває Ювентусу на 96-ій хвилині, провал Фіорентіні ᐉ UA-Футбол

Голи: А. Феррарі 16, Квальярелла 30, Торсбі 71, Сабірi 83 – Гонсалес 89 (пен.)

Сампдорія“: Аудеро (Равалья 86), Берешинські, А. Феррарі, О. Коллі, Ауджелло, Вієйра (Трімболі 86), Кандрева (Дамсгор 82), Торсбі, Рінкон, Сабірі, Квальярелла (Капуто 65)

Фіорентина“: Терраччьяно, Венуті (Терзіч 74), Ігор, Міленкович, Бірагі, Торрейра (Сапонара 74), Данкан (Чоловічий 46), Бонавентура, Іконе (Кальєхон 65), А. Кабрал (Пьонтек 65), Гонсалес

Попередження: Вієйра 18, Трімболі 89, О. Коллі 90+3 – Торрейра 14, Гонсалес 15, Мале 69

Вилучення: О. Коллі 90+3 (пряма червона)

“Сампдорія” страждає вже давно. Вона робила свою справу в прямих битвах проти вильоту. В інших ж матчах спала, нервувала і чекала. У 37-му турі завдяки результатам конкурентів нарешті дочекалася математичної порятунку від вильоту. Та ще й вильоту сусідів з “Дженоа”. Подвійна радість. Як результат – сьогодні вона грала вільно, розкуто.

«Фіорентина», мабуть, очікувала, що суперник навпаки, втратив бажання грати. Або вона просто в поганій формі. Після трьох поразок поспіль перемогла “Рому”, що втомилася після Ліги Конференції, завдяки раннім головам. Сьогодні ж пропустила ранній і розвалилася. Втративши шанс отримати своє місце в Єврокубках. Вона взагалі грала так, ніби їй ці Єврокубки не потрібні.

Володіли «фіалки» понад 60 відсотків часу. Проте вже в дебюті пропустили кілька атак. Кандрева навісив штрафний, а Феррарі замкнув грудьми. Потім вдала класна контратака ліворуч. Сабіри віддав врозріз, а 39-річний Квальярелла технічний підсік. До перерви забити гості могли після прострілу Бірагі на Бонавентуру. Джакомо примудрився не влучити.

У другому таймі “Дорія” чітко та натхненно виконувала свій план. Розбивала гру на стики, зупинки, травми. І ефективно контратакувала. Комбінація вже правим флангом завершилася прострілом Квальярелли на Торсбі. Сабіри пробив з лінії штрафного між ногами захисника, здивувавши воротаря. А надалі господарі такі знахабніли, що замінили свого кіпера. Після чого все ж таки пропустили.

“Фіорентина”, як і раніше, сьома. “Аталанту” вона випереджає за очними матчами, від “Роми” відстає на одне очко. Отже, її шанси на розвиток до Єврокубків доволі високі. Але з такою грою і таким бажанням…

===========

Турин. “Альянц Стадіум”

“Ювентус” – “Лаціо” 2:2

Голи: Влаховіч 10, Мората 36 – Сандро 51 (автогол), С. Мілінкович-Савіч 90+6

Ювентус“: Перін, Куадрадо, Бонуччі, К’єлліні (Де Ліхт 17), Сандро (Лука Пеллегріні 62), Локателлі (Кен 62), Міретті, Бернардескі, Мората, Влаховіч (Аке 62), Дібала (Палумбо 78)

Лаціо“: Стракоша, Лаццарі (Раду 84), Патрік, Ачербі, Марушич, Катальді (Башич 76), С. Мілінковіч-Савіч, Луїс Альберто (Лейва 76), Ж. Кабрал (Педро 52), Феліпе Андерсон, Дзакканьї

Попередження: Бернардескі 45+1, Куадрадо 68, Аке 80 – Ачербі 41, С. Мілінкович-Савіч 83, Патрік 90

«Ювентус», здавалося, також звільнився. Після розіграшу фіналу «Кубок Італії» в середу розпочалися думки про літо, наступний сезон. А це прибрало нервовість та важкі думки про поточний, найгірший за 11 років. Принаймні, так здалося в першому таймі. Але в другому 120 хвилин позначилися, як і загальна форма учасників, як і їх кубок слабка оборона, яка пройшла в сьому ліги поспіль. Проводи Джорджо К’єлліні і Пауло Дібали були трохи зіпсовані.

16:4 за ударами по воротах, 63:37 за володінням м’ячем – перевага “Лаціо” не підлягала сумніву. Ось лише в першому таймі здалося, що саме такий план Массіміліано Аллегрі. На кожен вбивчий момент гостей господарі відповідали голом. Катальді здалеку влучив у поперечину? Розіграш кутового, і Мората навішує на Влаховіча. Перін дивом врятував від удару Кабрала, який грав замість травмованого Чіро Іммобіле? Контратака, Мората отримує м’яч, фінтить серед двох – і закручує.

Другий тайм “Лаціо” вже можна розпочати голом. З кутового. Патрік пробив головою, м’яч зрикошетив від Сандро. “Ювентус” почав нервувати. Заспокоїв його Перін, який впевнено брав постійні удари з 17-20 метрів. А до 62-ої хвилини, здавалося, все безнадійно заспокоїлося. Нових ударів по воротах майже не було. І раптом на 96-ій в контратаці Башич пробив з-за меж штрафного, Перін відбив, але Мілінкович-Савіч з непростого кута добив.

“Лаціо” витягує ніч проти “Ювентуса” на тій самій хвилині, що й у листопаді 2020-го. Перериває серію з п’яти поразок поспіль від команди Топ-5 ліги. І забезпечує своє місце у зоні Ліги Європи. А для “Юве” цей матч нічого не змінив. Саме з втрат такого типу і складався його сезон. А сьогодні головною темою були проводи К’єлліні та Дібали. Їх вшанували банерами, овацію під час заміни, коло пошани кожного з підписом автографів ще під час матчу. Пристойно.